16Rugsėjo
19:30

Vyčio Jankausko šokio teatro šiuolaikinio šokio spektaklis "Agonija" (chor. Vytis Jankauskas)

Idėja, choreografija: Vytis Jankauskas
Šokis: Greta Grinevičiūtė, Giedrė Kirkilytė, Sigita Juraškaitė, Giedrė Stankevičiūtė
Scenografija: Sigita Šimkūnaitė
Šviesų dailininkas: Povilas Laurinaitis
Muzika: Rocketnumbernine, Vitalic, Thomas de Pourquery
Produkcija: Vyčio Jankausko šokio teatras
Spektaklio sukūrimą parėmė Lietuvos kultūros taryba
http://www.vytisdc.lt

 

Trukmė: 45 min.
Vieta: Kultūros fabrikas (Bangų g. 5A)

 

 

20-ies metų jubiliejų švenčiantis Vyčio Jankausko šokio teatras pristato naujausią savo spektaklį „Agonija“. Spektaklio premjera įvyko šių metų gegužės 19 d. festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“ Vilniuje.

 

„Agonija“ – tai nuotaikingas šiuolaikinio šokio spektaklis, kuriame įvairios šokio / judesio, šviesos, gyvo ir fonograminio garso manipuliacijos kuria magišką erdvę, kurioje žmonės ir daiktai patiria įvairias trasformacijas, įgauna naujus, jiems neįprastus pavidalus, funkcijas ir reikšmes. Pasak spektaklio choreografo Vyčio Jankausko, agonija – tai tarpinė būsena tarp to, kas miršta ir tuoj nebebus, ir to, kas gimsta, atsiranda, bet dar nėra. Spektaklio kūrėjai kelia klausimą : ką reiškia būti žmogumi, ar tikrai žmogus yra tapatus sau, toks kokį sukūrė gamta, lėmė prigimtis, o gal žmogus pašauktas kažkam daugiau pvz. šventumui, ar kažkam, kas dar neegzistuoja ir mes nežinome kas ir kaip tai galėtų būti?

 

 

Vyčio Jankausko šokio trupė įkurta 1997 m., o 2004 m. trupei suteiktas profesionalaus šokio teatro statusas. Per 20 metų šis teatras įsitvirtino kaip savitas Lietuvos šiuolaikinio šokio fenomenas, nuosekliai einantis savo keliu. Trupė ne kartą savo kūrybą yra pristačiusi įvairiuose Lietuvos ir užsienio šokio ir teatro festivaliuose. Choreografo ir jo trupės kūrybinę brandą vainikavo du „Auksiniai scenos kryžiai“: šokio spektaklis „Nuskendęs slėnis“ pelnė apdovanojimus už geriausią 2003–2004 m. choreografiją ir muziką, o antrąjį aukščiausią teatralų apdovanojimą V. Jankauskas gavo kaip geriausias choreografas už spektaklį „Budėjimai“ (2008–2009 m.).

 

Foto: Saulius Žiūra

 

© 2017 Visos teisės saugomos | Tarptautinis menų festivalis Plartforma