17Rugsėjo
18:00

Šokio spektaklis "FEMALE" (chor. Ugnė Dievaitytė, Lietuva / Ispanija)

Choreografija, atlikimas: Ugnė Dievaitytė
Muzikinė kompozicija: Vidal
Balsas: Rosa Miranda
Šviesų dailininkas: Pablo Seoane
Kostiumai : Austė Kuliešiūtė
www.dievaityte.com

 

Trukmė: 15 min.
Vieta: Kultūros fabrikas (Bangų g. 5A)

 

 

Spektaklis – tai kūniška, fizinė refleksija apie tapatybių, su kuriomis kiekvienas iš mūsų identifikuojamės, galią ir ribotumus. Šio spektaklio šerdis yra moters kūnas. Moteriškas kūnas pasirodo kaip kintantis objektas, išskirtinis ir simboliškas, su tikslu atskleisti visapusišką, įvairialypę moters tapatybę. Judesiu, jo santykiu su erdve ir medžiaga sukuriamas moters archetipas, kuris atskleidžia įvairius socialiai konstruojamo moters identiteto aspektus ir verčia žiūrovą suabejoti visa ko vienareikšmiškumu.

 

„Sukuosi, kol pasimetu sukinyje, absurdiškame pasikartojimų sūkuryje, gyvenimo pasikartojime, kuris mane įveikia ir priverčia suklupti. Pasirodau raudona kaip kraujas, kaip cirko moteris su begalinio ilgio kojomis, dėvinti varginančius aukštakulnius, jausdamasi nepatogiai ir stereotipiškai. Išsekusi ir nuvarginta suspindi ji nuogame paprastume, savo tikruosiuose namuose.“

 

 

*Apdovanojimai:

 

2017 m. Madride vykusiame choreografijos konkurse (Certamen Certamen coreográfico Distrito de Tutuán) spektaklis apdovanotas: I-ąjį apdovanojimą už geriausią choreografiją, sceninę fotografiją ir meninę rezidenciją (espacio de creación silvestre la muela, cadiz).

 

Spektaklis taip pat pateko į konkurso XXMASDANZA finalą (Kanarų salos, 2015).

 

Ugnė Dievaitytė – choreografė, šokėja ir šiuolaikinio šokio dėstytoja, pastaruosius penkerius metus reziduojanti ir dirbanti Madride, Ispanijoje. Ugnei yra tekę šokti ir bendradarbiauti su tokiomis šokio trupėmis ir choreografais kaip: Camille Hanson dance company (USA), Poliana Lima (Brazilija), Babirusa danza dance company, Beatriz Palenzuela, Koke Armero (Ispanija), Sharon Fridman (Izraelis), ARCO collective (Didžioji Britanija), Aura, Vytis Jankauskas, Aira Naginaviciute (Lietuva). Tarptautiniu mastu Ugnė tapo žinoma 2014 m. tapusi pasaulinės šokio mugės Tanzmesse veidu.

 

Ne vienas Ugnės kūrinys yra gavęs apdovanojimų. 2012 m. kartu su Poliana Lima kurtas duetas „It stebėtum debesis“ (“Es como ver nubes“) yra pelnęs 5 apdovanojimus, įskaitant Publikos apdovanojimą (Madrido choreografijos konkursas, 2012), I-ąjį apdovanojimą už geriausią kūrinį (Vila-Real en Dansa festivalis, 2014), ir II-ąjį apdovanojimą (DeUnaPieza konkursas, 2013). Kitas jų bendras darbas „Kūnai“ (“Flesh“, 2014) gavo I-ąjį apdovanojimą už geriausią kūrinį festivalyje Feedback. Solinis Ugnės darbas „Nekviesta būtybė“ (“Uninvited Presence“, 2013), žiuri komisijos apdovanotas Tetuán choreografijos konkurse (Madridas, 2014). Kūrinys „Ilgesys” (“Anhelo”, 2016) sukurtas kartu su Koke Armero pateko į XXIX Madrido choreografijos konkurso finalą ir buvo apdovanotas stipendija DanceWEB programai Impulstanz festivalio rėmuose Vienoje, Austrijoje.

 

Ugnės darbai buvo parodyti Edinburgh Fringe'16, Dance Base (IRL), Aerowaves Spring Forward, Schwankhalle Bremen (DE), Korzo theater (NL), New Baltic dance, Arts Printing House, Kultūros fabrikas (LT), Tripspace (UK), Mercat de les Flors (Barselona), Teatros del Canal (Madridas), Baila España, Madrid en Danza XVIII, Cadiz en Danza XV, Dansa Valencia, Carme Teatre, C.C. Conde Duque (ESP) ir t.t.

 

 

Foto: Rita Puidokaite, Vytautas Petrikas

 

© 2017 Visos teisės saugomos | Tarptautinis menų festivalis Plartforma