15Rugsėjo
21:00

Prancūzų institutas Lietuvoje pristato: kompanijos "14:20" muzikos ir žongliravimo magijos spektaklis "Žvaigždynai" (Prancūzija)

Pristato: Prancūzų institutas Lietuvoje
Žonglierius: Colas Rouanet
Pianistas: Marek Kastelnik
http://www.1420.fr

 

Trukmė: 30 min.
Vieta: Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia (Savanorių g. 4)
Renginys nemokamas.

 

„Žvaigždynai“ – tai šviesos kelionė link žvaigždžių širdies.

 

Tai kontempliacijos akimirka, nuvogta iš beprotiško pasaulio šurmulio. Žiūrovai panyra į nakties ir žvaigždžių gelmę. Colas Rouanet konstruoja ir dekonstruoja milžiniškus žvaigždynus, čia pat kuriamus šviečiančių rutulių dėka, kurie sukasi ir sklendžia virš žiūrovų. Jų spiralės vijasi į nenutrūkstančią aibę variacijų. Marek Kastelnik sukurta ir gyvai fortepijonu atliekama muzika atliepia šį krentančių žvaigždžių baletą. Visa tai išsilieja į subtilius instrumento garsų ir neįtikėtinų spalvų atradimus.

 

„Žvaigždynai“ – paliečia vaizduotę ir apgaubia sapno ir paslapties šydu. - „Paris Normandie“

 

2000 m. Clement Debailleul ir Raphaël Navarro įkurta kompanija „14:20“ šiandien yra viena iš naujosios magijos meninio judėjimo lyderių. Nuo savo veiklos pradžios kompanija įgyvendino per dvidešimt įvairios trukmės ir pobūdžio projektų, spektaklių, instaliacijų: „Solo S“ – 2003 m., „Vibracijos“ – 2009-2011 m., „Notte“ – 2010 m., „Stormy Weather“ – 2013 m., „Nous, rêveurs définitifs“ – 2016 m., „Wade in the Water“ – 2016 m. ... Kompanija vadovauja magijos eksperimentų laboratorijai, kurią sudaro „Monolitas“ – keliaujanti projekto dalis, ir nuolatinė Nacionalinio cirko meno centro (CNAC) tyrimams, inovacijoms ir mokymams skirta projekto dalis – „Juodoji dėžutė“ (la Boîte noire). Taip pat kompanija dalyvauja vystant naujosios magijos (dramaturgijos ir technikos) mokymo kursus dviejose aukštosiose mokyklose: Nacionalinė aukštoji teatro meno ir metodikos mokykla (ENSATT) ir Nacionalinė aukštoji lėlių teatro mokykla (ESNAM), ir daugiau nei dešimtmetį kuruoja profesinį mokymą CNAC.

 

Kompanija bendradarbiavo su rašytoju Michel Butor, mados kūrėju Jean-Paul Gaultier, choreografu Philippe Decouflé, „Cirque du Soleil“, virtuvės šefu Alexandre Gauthier, dirigentu Laurence Équilbey... 2012-2016 m. Clement Debailleul ir Raphael Navarro buvo asocijuotais „Centquatre-Paris“ nariais, o nuo 2017-ųjų bendradarbiauja su Théâtre du Rond-Point.

 

Foto: Laurent Saintier 

 

© 2017 Visos teisės saugomos | Tarptautinis menų festivalis Plartforma