14Rugsėjo
16:00

Pojūčių misterija "MUZIKOS KALBA TAMSOJE" (rež. Karolina Žernytė)

Režisierė: Karolina Žernytė
Kompozitorius: Enrikas Slavinskis
Muzikos režiserė: Laurita Peleniūtė
Garso režisierius: Dovydas Kiela
Muzikantai: Gediminas Žilys (kanklės), Laurita Peleniūtė (vokalas, perkusija), Gediminas Stankevičius (mušamieji, perkusija), Enrikas Slavinskis (gitara, bazukis), Tadas Dešukas (smuikas), Kęstutis Kaupas (gongs)
Dainininkai: Gražvydas Sidiniauskas, Jūratė Vizbaraitė, Irma Jokštytė, Grigas Sakalis , Deividas Monkevičius.
"Pojūčių teatro" aktoriai: Aistė Jančiūtė, Raminta Šniaukštaitė, Artūras Lepiochinas, Jaunius Pisaravičius.
Premjera: 2016 m. lapkričio 8 d. Vilniuje
Projektą rengia: VšĮ Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) respublikinis centras
Idėjos autorė ir projekto vadovė: Lina Puodžiūnienė
Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba, LASS

 

Trukmė: 60 min.
Vieta: Klaipėdos piliavietės Rytinės kurtinos salė (Pilies g. 4)

 

Pojūčių misterija „Muzikos kalba tamsoje” – tai garsų, kvapų ir etninės įvairių šalių muzikos vyksmas apimantis visą salės erdvę. Libreto pagrindas – gamtos stichijos: Ugnis, Oras, Vanduo, Žemė, Eteris – ir jose gimstantis Gyvenimas. Klausytojai vedami savo vaizduotės: klausosi žemės pulsavimo, patiria vandens gaivą, užuodžia ugnies kvapą, pajunta gaivų vėjo dvelksmą – susilieja su gamta ir tampa jos dalimi. Pojūčių misterija – tai kelionė į save, vidinė paieška to, kas tikra; skatinanti harmoniją bei santarvę su savimi ir pasauliu. Dviejų skirtingų pasaulių (reginčiųjų ir neregių) kūrybos procese gimstanti meninė išraiška ištrina ribas, praplečia pasaulio suvokimą, griauna stereotipus ir keičia nuostatas į kitokį.

 

2016 metais jaunų profesionalių menininkų komanda susibūrė bendrai kūrybinei veiklai, sukurti Misteriją, patiriamą visais pojūčiais išskyrus regą.  Pojūčių misterija patiriama užrištomis akimis su specialiais šiam koncertui pagamintais akiniais. Tai gyvo garso koncertas, kuriame visi gamtos garsai sukuriami „čia ir dabar“. Klausytojų vaizduotė kurstoma papildomais kvapų, garsų ir taktiliniais elementais.

 


Foto iš VšĮ LASS respublikinio centro archyvo 
 

© 2017 Visos teisės saugomos | Tarptautinis menų festivalis Plartforma